Bez kategorii

Jak zimą utrzymać nawilżoną i promienną skórę?

pielęgnacja skóry zimą

By pozbyć się suchej, matowej skóry zimą przeczytaj nasz krótki przewodnik, który pomoże Ci uzyskać nawilżoną, promienną skórę w chłodnych miesiącach.

Jeśli Twoja skóra nie wygląda ostatnio najlepiej to przez to, że jest narażona na działanie chłodnych, suchych temperatur na zewnątrz oraz na działanie wysokich temperatur w pomieszczeniach. Cera może stać się przez to nieco sucha, a nawet podrażniona. Chłodniejsze miesiące nie są łatwe dla skóry.

Porada nr. 1: Dodaj do swojej pielęgnacji dodatkowe produkty nawilżające skórę.

Aby zimą uniknąć suchej, łuszczącej się skóry pierwszym zadaniem jest zapewnienie jej dodatkowego nawilżenia. Wybieraj więc produkty zawierające kwas hialuronowy, by naprawdę zwiększyć poziom nawilżenia.

Polecamy świetne serum nawilżające do wypróbowania: PURLES 157 Hydra Boost Serum Ultranawilżające. Dzięki dwóm różnym rodzajom składników nawilżających, które głęboko wnikają w skórę, to serum jest wybawieniem dla odwodnionej skóry. Nie zawiera olei mineralnych, parabenów ani SLS  jest więc idealne dla wszystkich typów skóry – w tym wrażliwej.

Porada nr. 2: Koniecznie dodaj retinol, by odnowić cerę.

Jeśli Twoja skóra wygląda na łuszczącą się i zmęczoną to jako znak, że należy zacząć stosować retinol. Retinol znany jako „złoty środek” w zakresie przeciwdziałania starzeniu się skóry oraz jej odnowy. Jest niezwykle skutecznym składnikiem, który warto wdrożyć do pielęgnacji jesienno-zimowej. Jest on również zwycięzcą w leczeniu trądziku i pigmentacji.

Najlepszy krem z retinolem to: SESDERMA Retises 0.25 Krem z retinolem Anti-Aging. Niektóre rodzaje skóry mogą mogą reagować drażniąco na retinol, ale to serum jest sformułowane tak, że jest  doskonałą opcją nawet dla osób o wrażliwej cerze. Pamiętać jednak trzeba, by po nałożeniu retinolu na skórę twarzy, zastosować również jakiś krem nawilżający.

Porada nr. 3: Rozjaśnij skórę witaminą C

Po nawilżeniu i złuszczaniu skóry jest czas, aby przywrócić twarzy trochę blasku. Jednym z najefektywniejszych składników stosowanych do rozjaśniania skóry jest witamina C. Ze względu na swoje bogate w antyoksydanty właściwości pomaga odnowić skórę i promować obrót komórek.

Najlepsze serum z witaminą C do wypróbowania: SESDERMA C-VIT serum w ampułkach. Jeśli chodzi o osiągnięcie promiennej skóry, to serum naprawdę działa cuda. Zawiera tylko witaminę C, która dodaje blasku od razu, wyrównuje koloryt skóry oraz zapobiega oznakom fotostarzenia. Przynosi natychmiastowe rezultaty!

Jeśli chcesz przejrzeć wszystkie produkty potrzebne do walki z matową i suchą skórą, polecamy odwiedzenie naszej internetowej drogerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *