Bez kategorii

Jak najlepiej stosować serum do twarzy

serum do twarzy

Jak w pełni wykorzystać wszystkie zalety serum? Jak upewnić się, że wybrany produkt bez problemu połączy się ze stosowaną przez Ciebie rutyną pielęgnacyjną i zapewni  wszystkie wymienione w serum korzyści? To wszystko są pytania na które warto znać odpowiedź.

Serum do twarzy zawiera wiele aktywnych składników, które wnikają w głąb skóry nadając jej zdrowy blask, odżywiając, nawilżają i sprawiają, że skóra twarzy będzie wyglądać jeszcze lepiej. Jednak to, jak nakładasz serum czy jak długo powinno ono pozostać na skórze oraz ile go za każdym razem nakładasz, ma istotne znaczenie.

5 porad, jak najlepiej stosować serum do twarzy

Poranna lub nocna rutyna pielęgnacyjna może się skomplikować, gdy nakładasz na skórę wiele produktów. Pięć poniższych porad jest o tym, jak w pełni wykorzystać możliwości serum do twarzy :

  1. Dobrze oczyść skórę twarzy: ponieważ składniki aktywne zawarte w serum mają tendencję do przylegania do martwego naskórka, jak i zanieczyszczeń, trzeba dokładnie umyć twarz przed jego nałożeniem. Tylko wtedy zapewnisz maksymalne wchłanianie serum. Polecamy myć twarz letnią wodą, gdyż gorąca może sprawić, że skóra się spoci i zahamuje wchłanianie, natomiast zimna woda zamyka pory i blokuje ten proces.
  2. Zwilż skórę przed aplikacją serum do twarzy: wilgotna skóra jest około 10-razy bardziej przepuszczalna niż sucha, więc zwilż twarz przed nałożeniem serum. Można na przykład spryskać skórę bezalkoholowym tonikiem, by uzyskać szybkie i głębokie wchłanianie.
  3. Mniej znaczy więcej: serum do twarzy jest skoncentrowane, więc wystarczy użyć tylko kilku kropli lub odrobiny mniejszej niż wielkość ziarnka grochu.
  4. Odczekaj, zanim nałożysz krem: serum nie jest typowym środkiem nawilżającym, więc potrzebuje kremu na dzień lub na noc, by spełnić swoje zadanie. Niech serum do twarzy wchłonie się w pełni przez około pięć minut, a następnie nałóż wybrany przez siebie krem. Uwaga: serum o dobrej formule wchłania się szybko i nie widać go na skórze. Jeśli pozostawi tłustą lub lepką warstwę, nie spełni do końca swojego zadania.
  5. Zrezygnuj kolorów i substancji zapachowych: wybierając dobre serum do twarzy, unikaj wszystkich fluorescencyjnych kolorów i mocno pachnących produktów. Wszystkie skuteczne serum są pełne aktywnych składników, które naprawiają i odmładzają skórę. Kolory i mocne substancje zapachowe nie wnoszą nic wartościowego, a mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Zerknij na naszą ofertę serum do twarzy. Na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Jak prawidłowo stosować serum do twarzy

Ponieważ w sklepach są dostępne różne serum do twarzy, istnieje wiele sposobów ich nakładania. Istnieje jednak kilka ogólnych wskazówek, których warto przestrzegać:

  1. Po pierwsze oczyść i stonizuj skórę. Zanim nałożysz serum do twarzy skóra musi być czysta. Rozprowadź serum cienką warstwą na twarzy lub określonych obszarach problematycznych.
  2. W zależności od potrzeb Twojej skóry, nakładaj kolejne serum lub inne preparaty na dzień i na noc.
  3. Po nałożeniu serum do twarzy trzeba odczekać 5 minut przed nałożeniem kremu na dzień lun na noc.

Jak przygotować skórę do nałożenia serum

Pierwszym krokiem jest umycie twarzy preparatem oczyszczającym, który lubisz (pianka, płyn micelarny itp.). Ważne jest, aby robić to raz rano, bo serum źle wchłania się w brudną skórę oraz wieczorem, by usunąć cały makijaż i filtr przeciwsłoneczny.

Potem polecamy użycie toniku lub esencji ze składnikami leczniczymi. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie delikatnego preparatu złuszczającego w postaci płatków kosmetycznych lub toniku. Pomagają one delikatnie usunąć martwe komórki skóry, dzięki czemu serum głębiej spenetruje skórę.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *