Bez kategorii

Jak stosować balsam do ciała

balsam do ciała

Nakładanie balsamu do ciała go jest łatwe. Warto jednak ustalić, który rodzaj balsamu jest najbardziej skuteczny dla naszej skóry?

Rodzaje balsamów do ciała

Nie wszystkie balsamy do ciała są takie same. Niektóre produkty znajdujące się w dziale z kremami nawilżającymi nie są uważane za balsamy. Ogólnie rzecz biorąc, balsamy są najcieńszym i najbardziej wodnistym rodzajem środków nawilżających do całego ciała. Produkty sprzedawane jako mleczka do ciała mają zazwyczaj podobną formułę i konsystencję jak balsamy. Kremy do ciała są grubsze i bogatsze i zawierają mniej wody niż balsamy. Masła do ciała są jeszcze bardziej gęste i bogate w tłuszcze, które mają konsystencję nadającą się do smarowania, jak miękkie masło.

Wybór odpowiedniego rodzaju balsamu

Lekki balsam do ciała jest odpowiedni dla większości typów skóry. To dobry wybór dla każdego, kto ma skórę tłustą lub lekko suchą. Balsam szybko wchłania się w skórę, więc jest to właściwy preparat dla osób, które nie lubią uczucia na skórze gęstych lub tłustych produktów. Ponieważ masło do ciała jest bardzo skoncentrowane, stanowi ono dobry wybór dla osób o bardzo suchej skórze, ale nie nadaje się do skóry tłustej. Kremy do ciała są średnio bogate, więc są odpowiednie dla osób o normalnej lub suchej skórze.

Niewłaściwy balsam

Podczas kupowania balsamu do ciała, wiedza o tym, czego unikać jest równie ważna, jak wiedza o tym, czego szukać. Warto czytać etykiety składników i unikać produktów zawierających ftalany, i parabeny. Na dzień nie stosujemy kremów nawilżających zawierających retinol. Aby całkowicie uniknąć podejrzanych substancji chemicznych, możemy samodzielnie zrobić domowy krem nawilżający, używając łatwych do znalezienia składników, takich jak masło shea, olej kokosowy, migdałowy, olejki eteryczne i woda.

Jak stosować balsam do ciała

Balsamy, kremy i masła do ciała zatrzymują wilgoć na skórze, utrzymując jej nawilżenie i zapobiegając wysuszeniu. Działają najlepiej, gdy skóra jest już wilgotna, dlatego nakładamy go nie później niż pięć minut po kąpieli. Zaczynając od porcji wielkości orzecha, rozcieramy produkt między dłońmi, by go rozgrzać, a następnie obiema rękami wmasowujemy w skórę. Wykonujemy ruchy od szyi w dół lub od stóp w górę, aby mieć pewność, że nie pominiemy żadnego miejsca.

Miejsca newralgiczne

To błąd wybierając balsam do ciała i stosowanie go na całym ciele, każdego dnia, bez względu na wszystko. U niektórych może się to sprawdzać, ale potrzeby skóry mogą się zmieniać z dnia na dzień. Sensowne jest trzymanie pod ręką lekkiego balsamu i bogatszego kremu lub masła i używanie ich na różnych częściach ciała. Na przykład, można nakładać krem lub masło do ciała na szorstkie podeszwy stóp, suche łokcie i kolana lub inne miejsca, które są wyjątkowo przesuszone, a wszędzie indziej używać lekkiego balsamu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *