Bez kategorii

Dermokosmetyki

DERMOKOSMETYKI

Dermokosmetyki podbijają branżę skóry i włosów, dzięki temu, że niektóre produkty zostały opracowane z myślą o konkretnych typach skóry lub przywróceniu jej zdrowia. Dermokosmetyki to produkty o naukowo opracowanej formule, które są bardzo skuteczne. Nieustający postęp techniczny w sektorze dermokosmetyków ma na celu produkcję zaawansowanych produktów opartych na personalizacji ich użytkownika i dostosowaniu do jego potrzeb.

Te produkty mają również zapobiegać, a nie tylko leczyć. Wraz z rosnącą wśród konsumentów świadomością długotrwałych szkód wyrządzanych przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia czy nadmierna ekspozycja na słońce, gwałtownie rośnie popyt na produkty, które mogą chronić przed tymi szkodami. Dermokosmetyki oferują wysoką jakość, jak również skuteczne rozwiązania dla skóry i wyróżniają się spośród innych produktów do pielęgnacji skóry.

Silniejsze i bardziej zaawansowane składniki

Produkty dermokosmetyczne zawierają aktywne składniki w wyższych stężeniach niż produkty do pielęgnacji skóry dostępne w sklepach z kosmetykami. Składniki te są silniejsze, ponieważ zostały opracowane pod kierunkiem wyszkolonych specjalistów w dziedzinie pielęgnacji skóry. Dlatego też stężenie takich składników jak witaminy, retinol, peptydy, alfa-hydroksykwasy i niacynamid jest wyższe w dermokosmetykach niż w innych produktach do pielęgnacji skóry.

Takie kosmetyki przechodzą rygorystyczne testy kliniczne oraz konsumenckie, by zapewnić skuteczność w przypadku delikatnej lub wrażliwej skóry.

Wyższa jakość składników w dermokosmetykach

Pochodzenie, czystość, klasa oraz skuteczność składników w dermokosmetykach są często klasy farmaceutycznej. Na przykład najlepsze formy estrowe witaminy C – MAP i THDA – są częstymi składnikami w produktach dermokosmetycznych.

Lepsze przenikanie składników

Poza tym, że dermokosmetyki zawierają wysokiej klasy składniki, technologia przenikania produktu do skóry jest znacznie lepsza w przypadku marek dermokosmetycznych. Skóra jest dość nieprzepuszczalna, co utrudnia korzystnym dla skóry składnikom przedostanie się do skóry właściwej i dotarcie do jej dolnych warstw, gdzie mogą zadziałać. Dermokosmetyki mają specjalnie opracowane systemy dostarczania, by rozprowadzać i docierać tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Bardziej wyrafinowane formuły

Dermokosmetyki są tworzone w taki sposób, aby były wielozadaniowe i miały bardziej kompleksowe podejście do leczenia przyczyny problemu. Niektóre produkty przeznaczone specjalnie dla skóry tłustej zawierają więcej składników niż standardowa formuła minimalizująca pory lub absorbująca olej. Opatentowany specjalny kompleks  działa na poziomie komórkowym na przyczyny powstawania wyprysków, zapewniając skórze nawilżenie. Inne składniki zmniejszają podrażnienia i zaczerwienienia, a jeszcze inne likwidują wypryski. Wszystko dobrane tak, by skutecznie działało na problem skórny.

Podsumowanie

Dermokosmetyki to produkty skoncentrowane na konkretnych, a nie wieloznacznych problemach zdrowotnych skóry. Są opracowane przez specjalistów, a ich składniki wyróżnia wysoka jakość i bezpieczeństwo w stosowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *