Kosmetyki

Maski do włosów

maski do włosów

Sekretem błyszczących i zdrowych włosów jest podarowanie im dużo troski. Maski do włosów pomagają odżywić i nawilżyć włosy, zwłaszcza latem.

Twoje włosy potrzebują głębokiego odżywienia i nawilżenia.

Narastające upały i zmieniające się pory roku źle wpływają na włosy. Niestety wielu osobom brakuje czasu na regularne, profesjonalne zabiegi na włosy, które wykonywane są w salonach fryzjerskich. Maska do włosów może tu pomóc, ponieważ skutecznie odżywia i nawilża włosy.

Jak działają maski do włosów

Wiele osób stosuje maski do włosów jako zamiennik odżywek do włosów lub zabiegów na włosy, jednak nie są one tym samym. Składniki maseczek do włosów są zwykle bardziej skoncentrowane, a ponieważ maska jest pozostawiona na włosach na dłużej – od 20 minut do kilku godzin, daje to wystarczająco dużo czasu, aby składniki aktywne zostały wchłonięte przez cebulki włosów, jak również trzon włosa. Wiele z masek dostępnych w sklepach mają te same składniki, które są używane jako produkty do spożywania, a mianowicie olej kokosowy, miód, żółtko jaja, itp.

Korzyści płynące z stosowania maski do włosów

Korzyści z maski do włosów zależą od składników, które zostały użyte do jej stworzenia. Może nadać włosom miękką teksturę i połysk, może zmniejszyć uszkodzenia i łamanie się włosów, minimalizując rozdwojone końcówki, pomagają dbać o  skórę głowy.

Domowa maseczka do włosów

Jeśli masz puszące się włosy zastosuj maskę z bananów i oleju kokosowego. Krzemionka zawarta w bananach sprawi, że włosy będą bardziej miękkie, a także błyszczące i zmniejszy suchość skóry głowy. Jest również polecana na łupież. Olej kokosowy wnika w trzon włosa i zapewnia głębokie odżywianie oraz zmniejsza utratę białka.

Tłuste włosy przyciągają brud i zanieczyszczenia z otoczenia, a to prowadzi do łupieżu i infekcji. Maska z jogurtu, cydru jabłkowego i aloesu pomoże na ten problem. Jogurt ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy i witamin, które pomagają pielęgnować włosy od wewnątrz i kontroluje nadmiar produkcji oleju.

Słabe włosy, które łatwo się ciągną i łamią, potrzebują składników odżywczych, które są zwykle obecne w jajkach, miodzie, oliwie z oliwek i awokado. Składniki odżywcze w żółtkach jaj, w tym witaminy A i E, biotyna i folian, mogą pomóc w pobudzeniu wzrostu włosów, podczas gdy białko z jaj wzmocni włosy. Kwas foliowy, żelazo i magnez obecne w awokado uszczelnią łuskę włosa, czyniąc go odpornym na złamania. Miód zatrzyma wilgoć i wzmocni mieszki włosowe. Oliwa z oliwek nawilży włosy i skórę.

Jak stosować maski do włosów

Maski powinny być stosowane po umyciu i wysuszeniu włosów za pomocą ręcznika, z wyjątkiem masek zawierających olej kokosowy lub oliwę z oliwek, które używany na suche pasma. Nieumyte włosy lepiej chłoną olej w porównaniu do wilgotnych włosów.

Dzielimy włosy na sekcje używając spinek, jeśli są długie. Palcami lub pędzlem nakładamy maskę, zaczynając od skóry głowy w kierunku końców włosów, dotyczy to szczególnie masek przeznaczonych do leczenia łupieżu lub do suchych włosów. W przypadku włosów tłustych rozpoczynamy aplikację od połowy długości włosów.

Potem rozprowadzamy maskę równomiernie za pomocą grzebienia o szerokich zębach i przykrywamy głowę czepkiem prysznicowym i ręcznikiem. To pozwoli zatrzymać ciepło pod czepkiem, co spowoduje, że składniki będą się lepiej wchłaniać.

Maskę powinno się pozostawić minimum na 30 minut, a niektóre maski mogą być pozostawione dłużej, w zależności od użytych składników.

Na koniec spłukujemy produkt letnią lub chłodną wodą, aby uszczelnić łuskę włosa i pomóc włosom zachować więcej wilgoci. Suszymy włosy na powietrzu i układamy je, jak zawsze.

Maskę należy stosować co najmniej raz w tygodniu w przypadku włosów suchych i puszących się, natomiast w przypadku włosów tłustych częstotliwość powinna wynosić raz na dwa tygodnie.

W naszej drogerii znajdziesz szeroki wybór maski do włosów. Wiele z nich zrobione są na bazie naturalnych składników. Zadbaj więc o swoje włosy, aby pasma były lśniące i miękkie o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *